Haber

15 Temmuz’un kahramanı Kahramankazan’dan örnek proje: Depremzedeler yuva oldu

15 Temmuz darbe girişimine karşı büyük kahramanlıklar sergileyerek adını tüm Türkiye’ye duyuran Ankara’nın mütevazı ilçesi Kahramankazan, Kahramanmaraş sarsıntısının ardından yaraları sarmak için seferber oldu. Belediyenin başlattığı “Benim Evim Senin Evin” kampanyası tüm Türkiye’ye örnek oldu. Kampanya kapsamında şu anda ilçede vatandaşlara yönelik konutlarda 879 aile misafir ediliyor. Depremzedelerin yiyecek ve giyecek dahil tüm ihtiyaçları Kahramankazan Belediyesi tarafından karşılanıyor.

GONUL BELEDİYESİ’NDEN TARİHİ DAVET: #EVİMEVİNDİR

Kahramankazan Belediyesi, Kahramanmaraş’ta şiddetli sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için “Benim Evim Senin Evin” daveti yaptı.

”KALPLERİMİZ GİBİ EVLERİMİZİN KAPILARI SİZE AÇIK”

Kahramankazan Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için başlattığı “Benim Evim Senin Evin” davetine yoğun talep var.

Hayırseverler tarafından hazırlanarak Kahramankazan Belediyesi’ne teslim edilen konutlarda deprem bölgelerinden 879 aile içtenlikle ağırlanarak yerleştirildi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında depremden etkilenen ailelerin Kahramankazan’da ağırlanacağını duyurdu. Yaptıkları davetle ilgili konuşan Önder Oğuz, şunları söyledi: “Depremde evini kaybeden kardeşlerim! Kahramankazan’a sizleri bekliyoruz. Kalbimiz gibi evlerimizin kapıları da sizlere açık! Bugün itibariyle Kahramankazanlılar olarak başta kadınlarımız ve Çocuklar, afetten etkilenen kardeşlerimize “Benim Evim Sizin Eviniz” deyin.sözlerini verdi.

Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un daveti doğrultusunda yüzlerce aile Kahramankazan’a seyahat etmeye başladı. Kahramankazan’da depremzedeler için lojmanlar hazırlandı. Çalışmaların başladığı günden bu yana yaklaşık 3 bin 300 depremzede Kahramankazan’a ulaştı. Gelen depremzedeler belirlenen konutlara yerleştirildi.

KAHRAMANIN KAPILARI ASLA KAPATILMAYACAK

Kahramankazan Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından “Benim Evim Senin Evin” davetiyle afet bölgesinden depremzedeleri ağırlamaya devam ederken, Belediye Başkanı Serhat Oğuz evlere yerleşen depremzedeleri ziyaret ederek acılarını paylaştı.

Kahramankazan Belediyesi, deprem bölgesindeki vatandaşların barınma anlamında katkı sağlamak amacıyla “Benim Evim Senin Evin” daveti yaptı. Yaklaşık 3 bin 300 depremzede Kahramankazan’a gelerek hazırlanan konutlara yerleşti.

HALK DEPREM MAĞDURLARI İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Depremde yaşanan güçlü süreçleri unutturmak ve ailelerin yaşam koşullarını iyileştirmek adına misafirperverliklerini ortaya koyan Kahramankazanlılar, depremzedeleri kendi aileleri gibi görerek ihtiyaçları karşılamak için ellerinden geleni yapıyor.

Kahramankazan Belediyesi, depremzedelere barınma ihtiyaçlarının yanı sıra iş imkanlarından da yararlanmak için yardım ediyor ve onları işe yerleştiriyor. Bugüne kadar gelen talepler doğrultusunda 30 depremzede işe yerleştirildi.

“BU ACI HEPİMİZİN ACIDIR”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz eşliğinde Kahramankazan Belediyesi’nin depremzedelere yönelik daveti kapsamında depremzedeleri evlerinde ziyaret etti.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ceylan, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un Evim Evindir’in davetlisi ile afet bölgelerinde ağır hasar nedeniyle derinden sarsılan vatandaşları ilçeye yerleştikleri konutlarda ziyaret ederek temennilerde bulundu. yakında iyileşirler.

Ziyaret ettiği konutlarda depremzedelerle sohbet eden Özcan; “Cumhurbaşkanımız, devletimiz yanınızda. En kısa zamanda yaraları sararak güzel günlere kavuşacağız. Belediye Başkanımız Serhat Oğuz yanınızda, biz yanınızdayız. Bu acı bizim. İnşallah birlikte atlatırız”Ailelere birlik ve beraberlik bildirisi verdi.

“KARDEŞ AİLE”

‘Kardeş Aile’ projesi ile depremzedelerin artık bir ailesi var. Kahramankazan Belediyesi ile depremzedeler arasında köprü görevi gören ‘Kardeş Aile’ çalışması, depremzedelerin yaralarını bir nebze de olsa saracak değerli bir yere sahip. İsteyen vatandaşlar, depremzede aileleriyle birebir iletişime geçerek hem mahalleye alışmalarını hem de ihtiyaçlarını gidermelerini sağlıyor.

“GÖNÜLLÜ YARDIM”

Depremzedelere gönülden yardım edenler için başlatılan ‘Yardım Gönüllüsü’ projesi Kahramankazan’da faaliyete geçti. Yerleşik meskenlerin bakım ve onarım çalışmaları da dahil olmak üzere bölgede ihtiyaç duyulan alanlardaki yardım faaliyetleri, istekli vatandaşlar tarafından yürütülüyor.

700 DEPREM ÇOCUĞU BİZİMLE KARŞILAŞTI

Kahramankazan Belediyesi, deprem bölgelerinden gelip Kahramankazan’a yerleşen ailelerin minik çocukları için hayvanat bahçeleri, çocuk müzeleri, spor alanları ve oyun parklarının da aralarında bulunduğu çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu çalışmada oyuncak müzesinden biniciliğe, akvaryumdan okçuluğa kadar pek çok farklı etkinlik yer aldı. İlerleyen zamanlarda birçok farklı aktivite küçük çocuklarla bir araya getirilecektir.

KAHRAMAN KADINLARDAN TAM DESTEK

Kahramankazan Kadın İşletmeleri Üretim ve İş Kooperatifi, #EvimEvindir yardım çalışması kapsamında Kahramankazan’a gelen depremzedeler için mantı, sulu köfte, kabak tatlısı, börek, gözleme ve gözleme yapmaya başladı. Eserler, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince depremzedelere dağıtılıyor. Kahraman kadınlar güçlenirken üretimlerine de ara vermeden devam ediyor.

Öte yandan “Evim Ev Olsun” kampanyasına Türkiye genelinde yoğun ilgi var. Depremzedelerin geçici barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlatılan kampanyaya başvuru sayısı 7 bin 792’ye ulaştı.

Öte yandan yaklaşık 6 bin kişinin de evlerini ücretsiz açtığı öğrenildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu