Haber

ABD’li komedyen Dave Chappelle: Gazze soykırımla karşı karşıya

ABD’li komedyen Dave Chappelle, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) gösterisinde, Ekim 2023’ten bu yana İsrail’in saldırısı altında olan Gazze’de ‘soykırım’ yaşandığını söyledi. Chappelle, Yahudilerin İsrail tarafından korunmaya ihtiyaçlarının olduğunu hissetmemeleri için ABD’lilere Yahudi düşmanlığı ile mücadele çağrısı da yaptı.

AP’nin aktardığına göre, Chappelle, arkadaşlarının kendisine savaştan ya bahsetmesini ya da bahsetmemesini söylediğini anlattı. Bu esnada izleyiciler arasından bir kadın, “Özgür Filistin” diye bağırdı. Diğer izleyiciler de bu çağrıya desteklerini dile getirdi.

JOE BIDEN YUHALANDI

Gazze Şeridi’nin bir ‘soykırım’ ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Dave Chappelle, artan anti-Semitizm karşısında ABD’deki Yahudileri daha güvende hissettirmenin ‘nihai koruyucuları’ olarak İsrail’e ihtiyaçlarının olmadığını fark etmelerini sağlayacağını söyledi.

Yaklaşan ABD seçimlerine de değinen Dave Chappelle, İsrail’e destek sözü veren ABD Başkanı Joe Biden’dan bahsederken salondan yuhalama sesleri yükseldi.

50 yaşındaki Chappelle, 2019’da Mark Twain Amerikan Mizah Ödülü’nü kazanmıştı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu