Haber

Alanya’da bu caddede trafik rahatlayacak

ANTALYA (İGFA) – Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Oba mahallesinde bilhassa Çarşamba Caddesindeki trafik yoğunluğunu dikkate alarak Çarşamba Caddesi ile Hayri doğan Caddesi kesişiminde yeni kavşak çalışması başlattı. Yeni kavşak tıpkı caddeden Çıplaklı Mahallesine açılan yeni bölünmüş yol ile temaslı olarak hizmete girecek.

“BÖLGEDEKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNU KONTROL ALTINA ALIYORUZ”

Kavşak çalışmasının Hayri Doğan Caddesi’nin Çıplaklı’ya bağlanan kısmında devam ettiğini belirten Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel, Çarşamba Caddesinden Çıplaklı Mahallesine bölünmüş yol olarak yeni yolu hizmete sunacaklarını söyledi. Çalışmalar kapsamında Çarşamba Caddesine yeni kavşak ve sinyalizasyon sistemi yapacaklarını söyleyen Lider Yücel, “Özellikle Oba Mahallesi’nde trafik yoğunluğunu ve kaza riskini en aza indirmek için çalışma yürütüyoruz. Söz konusu Çarşamba Caddesi trafik yoğunluğu çok fazla olan bir cadde. Bunu göz önüne alarak burada bir kavşak çalışması başlattık.” dedi.

ÇARŞAMBA CADDESİ’NDE ARAÇ VE YAYA GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR

Bölgeye Hayri Doğan Caddesi ve Portakal Caddesi’nden sonra üçüncü imar yolunu kazandırdıklarını kaydeden Alanya Belediye Lideri Adem Murat Yücel, Çıplaklı ve Oba’yı bağlayacak olan yolun bölgenin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Çalışmaların kısa müddette tamamlanacağını kaydeden Lider Yücel, “Şu an imar yolunda kaldırım ve orta refüj çalışması yapılıyor. Kavşak ve bölünmüş yol ile bölgede hem trafik kontrol altına alınmış olacak, hem de güvenli bir alternatif yol hizmete girmiş olacak. Sinyalizasyon sistemi ile araç ve yaya güvenliği de sağlanmış olacak. Yeni imar yolunun bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu