Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi genç tasarımcıları destekliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünya çapında genç tasarımcıları destekleyen etkinlikler düzenleyen AFWEU organizasyonu ile iş birliği içinde “Yeni Nesil Moda Haftası – Fashion Week NewGen” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mayıs tarihlerinde Işıklar Açık Basketbol Sahası’nda gerçekleştirilecek etkinlikte genç tasarımcılar tasarımlarını sergileme fırsatı bulacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, AFWEU organizasyonu iş birliğinde “Yeni Nesil Moda Haftası – Fashion Week NewGen” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. 25-26 Mayıs tarihleri ​​arasında Işıklar’daki Açık Basketbol Sahası’nda gerçekleşecek etkinlikte genç tasarımcılar tasarımlarını sergileme fırsatı bulacak. Antalya’daki genç tasarımcıları desteklemek amacıyla hayata geçirilen etkinlikte; Güzel Sanatlar Fakültesi Dokuma ve Moda Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi 11 genç tasarımcının mezuniyet projesi olan elbise defilesi, AFWEU kurucusu ve direktörü Aydın Açık’ın desteğiyle gerçekleştirilecek. .

ULUSLARARASI GENÇ TASARIMCILAR ANTALYA’DA BULUŞUYOR

25 Mayıs Perşembe günü saat 19.30’da Işıklar’daki Açık Basketbol Sahası’nda başlayacak iki gün sürecek etkinlikte üniversiteli genç tasarımcıların yanı sıra yerli ve yabancı genç tasarımcılar tasarladıkları kıyafetlerle podyumda yer alacak. Açık Basketbol Sahası’nda kurulan podyumda her tasarımcı, tasarladığı 12 özgün kıyafetle kendilerini, özgün ve yaratıcı çalışmalarını sergileme şansı yakalayacak; Profesyonel mankenler, saç ve makyaj stilistleri ile çalışarak moda dünyasına adım atmış olacaklar. Etkinliğe Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Azerbaycan’dan tasarımcı ve modeller de katılacak.

ETKİNLİK SANATIN FARKLI BÖLÜMLERİNİ BİRARAYA GETİRİYOR

Toplam 16 genç tasarımcının katılacağı etkinlikte gençler kendi tarzlarını ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı bulacaklar. Etkinlikte defile şovlarının yanı sıra; Caucasian Dance Set sahne şovu, Cenk Millet ise DJ performansı ile gerçekleşecek. Etkinliğin arka planında ise yeni açılan Işıklar Gençlik Ofisi’nde makyaj ve saç hazırlık çalışmaları yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhasankeyf.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu