Haber

Bahçeli: Türkiye kafasız kalmasın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Defne Devlet Hastanesi’nin açılış töreninde vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte şehre 4. ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Bahçeli, Erdoğan’ın kadrosu, idari becerisi ve tecrübesiyle Türkiye’yi kardeşlik ilişkisinin kurulabileceği bir ülke haline getirmenin gayreti içinde olduğunu söyledi.

Bahçeli, Kahramanmaraş merkezli depremlere atıfta bulunarak, “Ülkemiz dünyada eşi benzeri olmayan bir deprem felaketiyle karşı karşıya kaldığında yapılacakların belli bir ilke, ilke çerçevesinde yapılması istenmiştir. Bunlardan biri de acımızı dindirmek için çaba gösterilmesidir. Üzgünüz. , hüsrana uğramış ve birçok vatanımız evladımızı kaybetmiştir.Devletimizin ve milletimizin görevi onlara sahip çıkmaktır.”dedi.

Afette hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen ve yaralı vatandaşların tedavisiyle ilgilenen kuruluşlara teşekkür eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, dünyanın hiçbir yerinde benzeri olmayan şekliyle, önce enkazın kaldırılması, sonra besleme, sonra maaşlarla evlerin yapılmasıyla uğraşmak zorundaydı. Bunların hepsi 5 yıllık tecrübeyle sağlandı. , 21 yıllık idari dayanak, bilgi birikimi ve tecrübe.Bunlardan biri aynı zamanda sağlık hizmetlerinin tasfiye edilmesidir.Bu iş gibi bir çok hastanemiz Sayın Bakanımızın üstün gayretleri ile tamamlanarak hizmete açılmıştır. Sağlık, idari ekip, doktorlar, hemşireler ve hemşireler beyin sarsıntısı alanında. Bugün Defne Devlet Hastanesi de bu hizmetlerden biri. Allah’tan hayırlı uğurlu olsun.”

“PARLAMENTO SİSTEMİYLE GEÇMİŞE ​​GERİ DÖNÜLMEZ”

Bahçeli, depremlerin ardından eşi benzeri olmayan bir çaba, başarı, samimiyet ve inancın ortaya konulduğunu ve bunun devam etmesi gerektiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur seçimlerin yapılacağını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Şimdi 14 Mayıs’ta yaptığınız iş aksatılmasın. 14 Mayıs’taki çalışmalarda çok yüksek bir oranla sandığa gittiniz, tekrar gidin. Kimi isterseniz beraber sandığa götürün. Ayrılmamak için.” 28 Mayıs’ta kafasız Türkiye, Türkiye’de hizmeti kesintiye uğratıyor. Bu milletin bu yönetim biçimine ihtiyacı var. Geçmişe gitmek mümkün değil, parlamenter sistemle olmaz, çok partili koalisyonlarda da iktidar olur. Ülke birbirini tamamlayarak hizmete giremez.Başarılı, 5 yıllık sınavı geçen ve bu sınavdan sonuç almış bir yönetimin devam etmesinde fayda var.Ülkeyi yarım bırakmak, ülkeyi yarım bırakmaktır, karartmaktır. yarın deprem afetinde verilecek hizmetler. Bunun için 28 Mayıs seçimlerine mutlaka gitmelisiniz. Bu çalışmaların devamını istiyorsanız ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyebilmelisiniz. Buna inanıyorum.”

Vatandaşlardan seçime katılımın yüksek olmasını isteyen Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı tartışmalarına son verecek ve 2. dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulanmasına öncülük edecek olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a elinizdeki mühürle Recep, Recep, Recep deyin.” eğeradını kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu