Yaşam

Barbie, aynı hafta vizyona giren Oppenhiemer’ın gişe hasılatını ikiye katladı.

Sinemaseverlerin haftalardır büyük bir merakla beklediği Oppenheimer ve Barbie dün vizyona girdi. Açıklanan ilk gişe rakamlarına göre Barbie, Oppenheimer sinemasını ikiye katlayarak açıldı.

RAKİPTEN FARKLI

Son yılların en büyük gişe savaşının yaşandığı Barbie ve Oppenheimer sinemalarının ilk gişe verileri açıklandı. Warner Bros. Oppenheimer filmi, yalnızca ABD’yi kapsayan verilere göre ön gösterimlerden 10.5 milyon dolar kazandı. Universal’in uzun süredir reklamı yapılan Barbie filmi 22.3 milyon dolar hasılat yaparak rakiplerini ikiye katladı. Öte yandan Barbie filmi ABD’de Oppenheimer’dan 600 sinema salonunda daha fazla gösterildi.

OPPENHEIMER NE HAKKINDA?

Film, Kai Bird ve Martin J. Sherwin’in 2005 tarihli “American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer” adlı kitabından uyarlanmıştır. Film, II. Dünya Savaşı sırasında geçen film, Oppenheimer’ın parlak bir bilim adamından atom bombasının gelişimini denetleyen birine dönüşmesini konu alıyor. Oppenheimer, atom bombasının ahlaki ve etik sonuçlarını keşfedecek “tarihsel bir gerilim” olarak tanımlandı.

BARBİE NEDİR?

Filmde, Barbie diyarında yaşayan bir Barbie bebek, yeterince mükemmel olmadığı için kovuluyor ve gerçek hayattan maceralar yaşıyor. Filmin 2020 yılında çekileceğini açıklayan Robbie, seyircisine “film farklı olacak” dedi.

haberbahsili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu