Haber

Diyarbakır Bağlar Belediyesi 7 ayda 2 bin 923 ihtiyaç sahibine giyim yardımı yaptı

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi bu yıl 7 ayda 2 bin 923 ihtiyaç sahibine giyim yardımı yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Günışığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, ihtiyaç sahibi vatandaşların umudu olmaya devam ediyor.

Bu yılın ilk 7 ayında 2 bin 923 kişiye giyim desteği sağlanırken, ihtiyaç sahiplerine 4 bin 394 giysi ve 4 bin 598 ayakkabı ulaştırıldı.

Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen yerleşim yerlerinden biri olan ilçede belediyenin giyecek takviyesinden depremzedeler ile yetim, yetim ve kimsesiz çocuklar yararlandı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla yılın her mevsiminde, bayramlarda ve değerli günlerde vatandaşlara hizmet veren Günışığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası, son 4 yılda ihtiyaç sahiplerine verdiği destekle binlerce ailenin yüzünü güldürdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, son 4 yılda 30 binden fazla vatandaşa giyecek takviyesi yaptıklarını belirterek, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Desteklerden en çok çocukların yararlandığını belirten Beyoğlu, şunları kaydetti:

“Giyim ürünlerinin yanı sıra ayakkabı desteği de veriyoruz. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak ailelerimizi ve çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.”

habercamlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu