Haber

Elmalı Kadın Emeği Üretim Atölyesi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’daki eski devlet binasını kadın üretim atölyesine dönüştürmek için başlattığı çalışmalar tamamlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı’nda yer alan ve Savunma Emelli İmar Planında “Özel Proje Alanı” olarak belirlenen 1065 metrekarelik eski devlet binasını kadın üretim atölyesine dönüştürdü. Proje ile eski çarşı binası, el sanatları satış mağazaları, sanat atölyeleri, yöresel sanat dükkanları, restoranlar ve kurs merkezleri tüm vatandaşların hizmet alabileceği bir alana kavuştu.

SOSYAL VE EKONOMİK HAYATA KATKI SAĞLAYACAK

Elmalı Kadın Üretim Atölyesi Projesi’nin engelli vatandaşları da unutulmadı. Bina çevresindeki yolun kot farkından dolayı engelli vatandaşların alana kolay ulaşımını sağlamak için asansör yapılmıştır. Böylece engelli bireyler atölyeden rahatlıkla yararlanabilecek. Proje kapsamında Elmalılı kadınların el işlerini satabilecekleri satış mağazaları, sanat atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, açık ve kapalı stant salonları ve Antalya’nın yöresel yemeklerinin sunulacağı bir restoran bulunuyor. Tarihi ve özgün dokusuna uyumlu olarak tasarlanan proje, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkısını artırmayı hedefliyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu