Ekonomi

Emirates ve Air Canada, Global Uçuş Ağlarını Genişletmek ve Müşteri Deneyimini Geliştirmek için Ortak Uçuş Anlaşmasını Faaliyete Geçirdi

  • Emirates ve Air Canada yolcuları Kuzey Amerika, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da 46 uçuş noktasına erişebilecek.
  • Skywards ve Aeroplan’ın yolcu sadakat programı üyeleri kısa bir müddet sonra her iki havayoluyla seyahat ederken puan yahut mil kazanabilecek ve kullanabilecekler.
  • Son varış noktasına kadar tek bir bilet ile seyahat ve bagaj transferi için uygulamaya konan gelişmiş yolcu hizmeti.
  • Önümüzdeki altı ay içinde havayolu şirketlerinin Dubai ve Toronto’daki merkez havalimanları ortasında gelişmiş ilişki imkânı ve rahat tecrübe sunulması planlanıyor.

Emirates ve Air Canada ortak uçuş iş birliklerinin başladığını duyurdu. Yeni iştirak kapsamında havayolu şirketlerinin yolcuları Amerika Kıtası, Ortadoğu, Afrika, Güneydoğu Asya ve Hint Yarımadası’ndaki uçuş noktaları dâhil üç kıtaya yayılan 46 ülkeye rahat irtibat imkânından faydalanacak.

1 Aralık’tan itibaren yapılacak seyahatlerde geçerli olmak üzere 35 ülke için ortak uçuşların biletleri satışa sunulacak olup son yasal onay sonrası 11 ülkeye daha bilet satışları başlayacak. İlerleyen vakitlerde daha fazla ülkenin dâhil edilmesi planlanıyor. Yolcular biletleri havayollarının web siteleri emirates.com ve aircanada.com üzerinden yahut makul GDS sistemleri ve seyahat acentaları aracılığıyla satın alabilirler.

Emirates Havayolu Lideri Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kuzey Amerika’da daha fazla uçuş noktasına ulaşmak ismine Air Canada ile iştirak yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Kanada’nın ulusal havayolu şirketiyle yaptığımız iştirak sayesinde, Toronto üzerinden Kanada’daki yurt içi uçuşlarında yolcularımıza rahat bir temas imkânı sunuyoruz. Her iki havayolunun tatil ve iş emelli seyahat eden yolcularının faydalanacağı ayrıcalıklı avantajların ve cazip tecrübelerin yanı sıra, Air Canada yolcuları bu iştirak kapsamında Dubai’deki merkezimiz üzerinden geniş uçuş ağımız sayesinde Asya, Afrika ve Ortadoğu’daki uçuş noktalarına seyahat edebilecek.”

Air Canada Lideri ve CEO’su Michael Rousseau ise şu açıklamalarda bulundu: “Air Canada olarak, Emirates ile gerçekleştirdiğimiz bu heyecan verici yeni iştirak yolcularımıza sunulan uçuş seçeneklerini manalı bir halde genişletecek. İştirak, Kanada ile Ortadoğu, Afrika, Güneydoğu Asya ve Hint Yarımadası’ndaki uçuş noktaları ortasında daha kolay temas imkânı sunacak. Ayrıyeten, Toronto’daki küresel merkezimiz üzerinden daha fazla aktarma trafiği ile küresel seyahat talebinin artması beklenen bu dinamik bölgelerdeki varlığımızı genişleteceğiz.”

Emirates yolcuları Toronto’ya ek olarak Kanada’daki Calgary, Edmonton, Halifax, Montreal, Ottawa ve Vancouver üzere uçuş noktalarına da ortak uçuş rezervasyonu yaptırabilecekler.

Air Canada, ortak uçuş kodunu Emirates’in Dubai’deki merkezinden gerçekleştirilen seferlerde kullanarak Hint Yarımadası’ndaki faaliyet alanını genişletecek ve Colombo, Dhaka, Islamabad, Karachi ve Lahore üzere birçok uçuş noktasına seyahat edebilecek.

Air Canada’nın Güneydoğu Asya’da Bangkok, Hanoi, Phuket, Kuala Lumpur ve Singapur, Ortadoğu’da Jeddah ve Muscat, Afrika’da Addis Ababa ve Dar Es Salaam üzere uçuş noktalarına seyahat eden yolcuları da rahat temas imkânından faydalanacaklar.

Çok yakında havayolları, yolcu sadakat programı hizmeti de sunmaya başlayacaklar. Böylelikle, Aeroplan ve Skywards üyeleri sırasıyla Emirates ve Air Canada tarafından gerçekleştirilen seferlerde puan kazanabilecek ve bu puanları harcayabilecekler. Yolcular yakında karşılıklı dinlenme salonu erişiminin yanı sıra ortak havayoluyla seyahat ederken Aeroplan Seçkine ve Skywards üyelerine sunulan seçkin avantajlardan da faydalanabilecekler. Daha fazla bilgi ve lansman tarihleri ileri bir tarihte duyurulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu