Haber

Futbol dünyasından ‘Omuz Omuza’ projesi

Futbol dünyasının düzenlediği ’85 Milyon Tüm Arkadaşıyla Omuz Omuza’ projesi 1 Mart Çarşamba günü başlıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye’yi sarsan büyük deprem felaketlerinin ardından; gençlik ve Spor Bakanlık, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Media Group ana paydaşlar; A Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8.5 tarafından birlikte canlı yayınlanacak olan “Omuz Omuza” dayanışma ve dayanışma kampanyasını başlatacağını duyurdu. Kampanya 15 Haziran’a kadar devam edecek. Konuyla ilgili federasyondan yapılan açıklama şöyle:

“1 Mart 2023 Çarşamba günü saat 20.00’de başlayacak olan televizyon ve radyo ortak canlı yayınımızla, beyin sarsıntısı felaketlerinin ardından kalbi Türkiye için atan ve futbola gönül vermiş herkesi bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Kulüp Liderlerimiz , futbolcularımız, milli takım oyuncularımız, teknik direktörlerimiz, sanat dünyası ve spor Basın başta olmak üzere camiamızın önde gelen isimleriyle sahne almayı planlıyoruz. Bu dönemde desteğini hissettiren FIFA, UEFA, yabancı Futbol Federasyonları yöneticileri ve uluslararası yıldız futbolcuların organizasyona katılımını bekliyoruz.

Uzun soluklu kampanya süresince elde edilecek gelir, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Yaşanan büyük felaketin ardından yaraları sarmak ve toparlanma döneminde futbol dünyası olarak insanımızın kendini güçlü hissetmesi için omuz omuza durduğunu; milletimizin yarınlara dair sorunlarını azaltmak, umutlarını yeşertmek için hep birlikte çalışıyoruz.

1 Mart’ta kırmızı ve beyazın altında takımlarımızın tüm renklerini bir araya getiriyor, futbolun iyileştirici gücüyle büyük bir sinerji yaratmayı umuyoruz. 85 milyon kişilik dev bir aileyiz. Acımız ve gözyaşımız bir. Futbol sadece futbol değil, birbirimize yardım etmek ve omuz omuza vermek demektir. Bu nedenle; her birimizi “iyiliğe” davet ediyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok. 1 Mart’ta ekranlarda herkesi kampanyamızın temeli olmaya bekliyoruz. Gelin yaralarımızı hep birlikte saralım.”

“Tek yürek oluyoruz, yaralarımızı birlikte sarıyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Omuz Omuza” dayanışma ve yardım kampanyasına destek veren herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Futbol, ​​ülke tarihimizde çok değerli bir yere sahip. Futbol, ​​birçok başarının yaşandığı bir branş. zihinlerimize kazınmış,kalblerimize kök salmış ve milletimizi gururlandırmıştır.Asrın Felaketi’nden sonra sporun da dayanışmanın nadide sembollerinden biri olduğunu gördük.Bizler için güzel anılar biriktirme fırsatıdır. Bizi tüm dünyada onurla temsil etmiş olan futbol dünyamızın bu zor günlerde ön plana çıkması çok anlamlı.Bir tarafında rekabet olan futbolun, ihtiyaç duyulduğunda toplum farkına varmadan birlik olması. ve tek bir amaç için ihanetler, milletimizin ve bu toprakların asil duruşunun da bir ispatıdır.Sevincimiz de acımız da birdir.Bu vesile ile emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ederim. “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasını hayata geçirdi. Sadece iyi günde değil, zor günde de olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine saygılarımı sunuyorum. Gönül oluyoruz, yaralarımızı birlikte sarıyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu