Haber

Goodyear, CES’te yeni prototip lastiğini tanıttı

Goodyear Tire & Rubber Company, yüzde 90 oranında sürdürülebilir malzemelerden üretilen prototip lastiğini CES 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıttı.

Bu lastik, geçerli tüm düzenleyici testlerin yanı sıra Goodyear’ın şirket içi testlerinden geçmiştir. Şirket, 2023 yılında yüzde 70’e varan oranda sürdürülebilir malzeme içeriğine sahip bir lastik üretip pazarlamayı planlıyor.

Goodyear’ın yeni tanıtılan prototip modeli, geleneksel ekipmanlarla üretilen lastiklere kıyasla daha düşük yuvarlanma direncine sahip. Böylece daha fazla tasarruf sağlar ve karbon ayak izini önemli ölçüde azaltır.

Goodyear’ın Global Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Chris Helsel, “2030 yılına kadar sektörün ilk %100 sürdürülebilir malzeme lastiğini sunma hedefimize doğru hızla ilerliyoruz.” dedi. söz konusu.

Helsel’e ek olarak; “Geçen yıl bu hedefe ulaşmak için çok değerli bir yıldı. Yeni teknolojileri araştırdık, daha fazla işbirliği için fırsatlar belirledik ve ekibimizin kararlılığından yararlanarak, yalnızca yüzde 90 sürdürülebilir malzemelerden yapılmış lastikler üretme yeteneğimizi değil, aynı zamanda bu yıl yüzde 70 sürdürülebilir malzeme içeriğine sahip bir ürün de gösterdik. “Ayrıca lastik ürettik. Ekibimiz yenilikçiliğini ve daha iyi bir gelecek inşa etme taahhüdünü göstermeye devam ediyor.” konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu