Haber

Göztepe-Altay maçındaki olaylara ilişkin 9 şüpheli daha gözaltına alındı

Spor Toto 1. Lig’in 15. haftasında Göztepe ile Altay arasında oynanan maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylara ilişkin 9 şüpheli daha gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 9’u hür bırakıldı.

Kamera incelemesini sürdüren polis, olaya karıştığı tespit edilen 9 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Böylelikle gözaltında bulunan kuşkulu sayısı yine 21’ye yükseldi.

Şüphelilerin tabiri doğrultusunda 4 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi. Polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Ambulans sürücüleriyle başka şüpheliler birebir taraftar grubundan

Kamera kayıtlarında yapılan incelemede özel ambulans şoförleri A.G. ve H.K. tarafından stattaki tuvalete bırakılan fişeklerin, D.D, K.E, E.Y. ve F.Ö. tarafından alındığı belirlendi.

Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olan şüphelinin ise F.E. (25) olduğu tespit edildi.

Ambulans sürücüleriyle statta yanıcı ve patlayıcı materyalleri teslim alan şahısların ortasında arkadaşlık bağlantısı bulunduğu ve birebir taraftar kümesinin üyesi oldukları bilgisine ulaşıldı.

HTS kayıtlarını inceleyen polis, ambulans sürücülerinden birisinin, patlayıcı ve yanıcı materyalleri bıraktıktan sonra taraftar kümesi üyelerinden birini telefonla aradığını da belirledi.

A.G, H.K, D.D, K.E, E.Y, F.Ö. ve F.E’nin de aralarında olduğu 20 şüphelinin ifade işleminin devam ettiği aktarıldı.

Öte yandan maçın ardından statta yapılan aramalarda bulunan ve stada kaçak şekilde sokulduğu tespit edilen bazıları kullanılmış sis bombası, meşale, torpil ve işaret fişeği de incelemeye alındı.

Olay

Gürsel Aksel Stadı’ndaki karşılaşmada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu kısma fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans alana girmiş, karşılaşma 22. dakikada durmuştu.

Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmiş, çıkan olaylarla ilgili kaleci Özenç’i yaralayan şüphelinin de olduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı.

Fişeklerin özel ambulans şoförü A.G. ile H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti.

Savcılık köşe gönderini silah saydı

Şüphelilerden kaleci Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanmıştı.

Cumhuriyet savcılığı, şüpheli Mehmet Nihat A’nın, kalecinin hayati bölgesi olan başının ardı ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla sefer vurduğu ve hareketine etrafındaki şahısların engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı tarafında görüş bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu