Haber

Iraklı ve Afrikalı Futbolcular Türkiye’deki Amatör Liglerde Oynayacak

Ülkelerinde amatör futbol oynayan ve Türkiye’ye konaklamak veya okumak için gelen Iraklı ve Afrikalı futbolcular, amatör liglerde futbol oynamak için yeşil sahalarda oynuyor.

Gana, Fas, Gabon ve Nijerya kökenli oyuncuların yer aldığı Yozgat Irak Futbol Takımı, daha önce ülkelerinde amatör futbol oynamış Irak vatandaşlarının öncülüğünde Yozgat’ta kuruldu. 22 kişiden oluşan grup, gerekli izinlerin alınmasının ardından Yozgat Şehir Stadı’nın yanındaki açık alanda antrenmanlarına devam ediyor. Haftanın iki günü antrenörü Ammar Nazar’ın eşliğinde çalışan Yozgat Irak Takımı, illerarası futbol turnuvalarına katılıyor.

Yaşları 17-25 arasında değişen yabancı futbolcular, Türkiye’nin çeşitli liglerinde futbol oynamak amacıyla yeşil sahalarda oynuyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencisi Malian Ali Badra, “Diğer yabancılarla futbol antrenmanı yapıyoruz. Burada Fildişili, Nijeryalı, Iraklı oyuncular var. Bazen Yozgat’ta maçlar yapıyoruz, Çorum’da bir turnuvaya katıldık. Orada şampiyon olduk. Ankara’ya gittik, “Orada da maçlar oynadık” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencisi Malian Salif Kamissoko, “Burada antrenman yapıyoruz, başka şehirlerdeki turnuvalara da katılıyoruz. Ankara, Çorum, Karabük’e gittik, orada maçlar yaptık. İki antrenman yapıyoruz. Haftanın her günü burada “Stres atıyoruz, eğleniyoruz. Herkes çok mutlu” dedi.

Iraklı Abdül Salam, 5 yıldır Türkiye’de ikamet ettiğini belirterek, “Burada futbol oynuyoruz. Amasya, Ankara ve Çorum’da turnuvalara gidiyoruz. Çorum’da şampiyon olduk. Burada 22 kişiyiz, Afrikalı da var” dedi. Takımdaki arkadaşlar burada gerginlik yaratıyoruz, ‘Vaktimizi harcıyoruz. Futbol oynuyoruz, mutluyuz” dedi. -YOZGAT

haberyalvac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu