Haber

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde enkazdan kurtarılan 3 yaşındaki Aysima’nın doğum günü kutlandı.

Kırıkkale Belediyesi ekipleri, çalışmalara destek için gittikleri Kahramanmaraş’ta depremde enkazdan kurtarılan 3 yaşındaki Aysima Bala için doğum günü pastası kesti.

Kırıkkale Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli Pazarcık ilçesinde Kırıkkaleli yetkilileri, depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ilçede kurulan çadır kentte kalan vatandaşları ziyaret ederken, depremin ilk günü enkazdan çıkarılan Aysima’nın aynı gün doğum günü olduğunu öğrenerek, doğum günü pastası istedi. bir çizgi film karakteri.

Başkan Saygılı, doğum gününü kutlayamadığı için üzülen çocuğa sürpriz yaparak, Aysima’ya çizgi film karakterli pasta ve çeşitli hediyeler aldı.

Daha sonra Aysima’nın doğum günü pastanın üzerindeki mumlara üflenerek kutlandı.

“Yüzyılın felaketini” yaşadıklarını söyleyen Saygılı, millet olarak bu felaketin yaralarını hep birlikte sarmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ailesiyle birlikte çadırkente yerleştirilen Aysima’nın depremin ilk günü doğum günü olduğunu öğrendiğini söyleyen Saygılı, “Aysima’nın da doğum gününü kutlayamadığı için üzgün olduğunu duyduk. Bizden en sevdiği çizgi film karakterinin olduğu pasta istedi. Buraya gelen yardım araçlarıyla pastayı getirdik. Bebeğimizin doğum gününü kutladık. Acılar içinde sizi bir nebze olsun gülümsetebildiysek ne mutlu bize.” sözünü kullandı.

Aysima’nın ailesi de Başkan Saygılı’ya teşekkür etti.

Öte yandan Pazarcık ilçesine bağlı Büyüknacar köyünden bazı vatandaşlar, Kırıkkale’yi köylerinde terk eden grupların çalışmalarını kaydettikleri görüntülerde Kırıkkale Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve tüm gruplara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu