Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Örnek Uygulama

KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ALANINDA ÖRNEK UYGULAMA

Konya Büyükşehir Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Sağlık Denetimi unsuru kapsamında çalışanların tıbbi muayenelerinin yapılabilmesi amacıyla Mobil İş Sağlığı Aracı’nı hizmete aldı. İşçilere yerinde sağlık hizmeti sunarak hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacak olan Mobil İş Sağlığı Aracı, afet durumlarında ihtiyaç duyulan alanlarda da sağlık hizmeti verebilecek.


Konya Büyükşehir Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun Sağlık Denetimi unsuru kapsamında tüm çalışanlarının sağlık muayenelerinin yapılabilmesi için Mobil İş Sağlığı Aracı ile hizmet vermeye başladı.

Konya Model Belediyecilik anlayışıyla Türkiye’nin en büyük coğrafyasında 31 ilçeye hizmet veren Konya Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği Mobil İş Sağlığı Aracı ile işçilere yerinde sağlık hizmeti sunarak hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacak. İlk kez.

Mobil iş sağlığı aracının hizmete girmesiyle sahada aktif ve planlı sağlık denetimi sayesinde meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışan sağlığının korunması ve iş kazalarının önlenmesi amaçlanıyor. Ayrıca işe alım sırasında yapılacak detaylı inceleme ve muayeneler de çalışanın işe uygunluğunun belirlenmesine katkı sağlayacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mobil İş Sağlığı Aracı; akciğer grafisi, işitme testi, solunum fonksiyon testi, çalışan sağlığı için gerekli olan biyokimya, mikrobiyoloji, hematoloji ve toksikoloji testleri için numune alınması (kan, idrar, dışkı, burun ve boğaz sürüntüsü vb.), göz fonksiyon ölçümü, elektrokardiyografi (EKG) ). ) Çekim ile ilgili hizmetler verilmektedir.

Mobil İş Sağlığı Aracı aynı zamanda afet durumlarında ihtiyaç duyulan alanlarda sağlık hizmeti sunmak üzere tasarlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

almus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu