Haber

Muğla Büyükşehir’den Menteşe’nin Sungur ve Günlüce Mahallelerine ilave içme suyu kaynağı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe’nin Sungur ve Günlüce Mahallelerine ek su sağlamak için kaynak buldu. Takımlar çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni içme suyu kaynaklarını mevcut sisteme ek ederek mahallelere aktardı.

İl genelinde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, muhtaçlık olan bölgelere ek su kaynağı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Menteşe’de çalışmalarını ağırlaştıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü takımları, Sungur ve Günlüce Mahallelerinde yaptığı çalışmalarla bölgelere yeni su kaynakları sağladı.

Sungur’da 4 bin 850 metre sınır döşendi

Sungur Mahallesi’nde MUSKİ grupları tarafından yeni içme suyu kaynağı ile depo ortasında 4 bin 850 metre terfi sınırı üretimi tamamlandı. Ek su kaynağını mevcut kaynağa ek eden MUSKİ grupları, Sungur Mahallesi’ne yetecek kadar yeni içme suyu kaynağı sağladı.

Günlüce’de içme suyu deposunun tadilatı yapıldı

Çalışmalar kapsamında Günlüce Mahallesi’nde MUSKİ grupları tarafından yeni içme suyu kaynağı ile depo ortasında bin 750 metre terfi çizgisi imali tamamlandı. Ek su kaynağını mevcut kaynağa ek eden MUSKİ takımları ayrıyeten Günlüce mahallesini besleyen mevcut içme suyu deposunun da tadilatını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu