Teknoloji

Nokia 6630’un Şaka Yapan Özellikleri

2003’e küçük bir yolculuk yapalım . Tasarımı, hikayesi ve dokusu ile günlük kullanım için en tatmin edici cihazlardan biri olan 6630, Nokia sağlamlığı ile yetenekli Markanın değerli modellerinden biriydi. 2003 yılında kamera teknolojisi telefonlara yeni yeni giriyordu ve Nokia bu konuda lider markalardan biriydi. En sağlam, en güçlü, en güçlü telefon Nokia deyince aklımıza hemen Nokia gelir. Akıllı telefon dönemi başladığında bu kadar güçlü bir marka ne yaptı da bir form tutturamadı.

Ancak arkasında dönemin ikonik modellerinden oluşan güçlü tasarımlara sahip cihazlar bıraktı. Nokia markası hakkında hep başarıdan ve dayanıklılıktan bahsettik. 2003 yılında Nokia cihazlarıiçin Webtekno tarzı Sağlamlık testleri yapılsaydı kim bilir nasıl sonuçlarla karşılaşırdık. Zamanının aranan cihazlarından biri. 6630, mükemmel uyum tasarımıve kavisli dikdörtgen yapısı ile oldukça estetik bir görselliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Cihaz, alternatif modellere göre daha ince ve kompakt olmayı vadediyor. Kamera yapısı ve klima kumandasını andıran boyutu ile oldukça iddialı bir çıkış yapıyor. 5 yönlü menü tuşundan Sağ ve sol bombeye yerleştirilmiş açma kapama tuşları oldukça estetik. Kasa yapısı da sade ve zarif rengiyle oldukça beğeniliyor. Tüm bu içsel özelliklerle döneme ışık tutmak Nokia 6630Çok kullanışlı bir cihazdır.

Nokia 6630 özellikleri:

  • 65k renk haznesine sahip 2,1 inç ekran
  • 127 gram ağırlık ve 21 mm kalınlık
  • 10MB dahili hafıza
  • 900mAh pil
  • Bluetooth 1.2
  • 1,3 MP tek kamera
  • Efsanevi Java oyunları
  • Aparat yardımı ile görüntülü arama özelliği
  • 1.3MP kamera

Telefonlardaki ‘inç’ terimi hayatımıza yeni giriyor: 2.1 inç ekran

Cihaz sabit bir ekran yapısına sahiptir. 2.1 inç ekran Fotoğrafları görüntüleyebilir, kısa resimler çekebilir ve izleyebilirsiniz. Yeni nesil bluetooth ( dönemin ilklerinden ) teknolojisi sayesinde birbirimize fotoğraf gönderip komik görüntüler izleyebildik. şahsen Nokia 6630Gördüğünüzde aklınıza gelen ilk şeylerden biri de telefonda oynatılan görüntüler oluyor.

Ağır abiler ağır telefonu tercih ediyor: 127 gram ağırlık ve 21 mm kalınlık

Döneminde daha çok iş insanlarının kullandığı bir cihaz olan bu telefon, masaya konulduğunda kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. 127 gram Ölçeği birçok akıllı telefona eşdeğer olsa da, o dönem çok ağır geldi. insanlar alışkın kibar telefon Büyük bir cihazla algısını kırmayı başaran Nokia, bu cihaz için büyük reklamlar hazırlamıştı. Özellikle kalınlığı ile oldukça iddialı diyebiliriz. Bu telefona pek çok özellik sığıyor ama çok incesesleri hala kulaklarımızda yankılanıyor.

Doldurması kolay kapasite: 10 MB dahili hafıza

Şimdi bize ne kadar küçük ve komik gelse de zamanının değerli cihaz kapasitelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü o yıllarda disketler hala kullanılıyordu. Kaliteli bir disket ortalama 1.44 MB bilgi kapasitesine sahipken ve birçok kişi tarafından kullanılırken, 10 MB belleğe sahip bir telefon O zamanlar hiç komik değildi. Cihazın çektiği fotoğraf ve görüntüler bu konuda yeterli memnuniyet sağladı. Bu arada cihazla birlikte genellikle 64 MB hafıza kartı veriliyordu. Hatta 256 MB kapasiteye kadar artırabilirsiniz. Ayrıca 1 saatlik çekim yapabilme çabası da cabası.

Telefonu aktif kullanırsanız şarjı yaklaşık 1 gün gidiyor: 900 mAh pil

Sık sık yedek pil aldığımız ve Nokia 6630’u şarj etme Yaklaşık 1 gün sürdü. Dönemin birçok telefonu siyah beyaz ekranlardan ve klasik cihazlardan oluştuğu için şarjı daha uzun sürüyordu. Ortalama olarak 750 mAh bandında seyahat eden alternatif telefonlar, daha uzun şarj süresine sahipken, kamera ve birçok multimedya özelliğine sahip. Nokia 6630’u şarj etme Yaklaşık 1 gün sürdü. Tabii o zamanlar insanlar için pek sorun değildi. Çünkü yedek piller meşhurdu ve genellikle yedek pil taşıyordun . Yanınızda taşımasanız bile pil kapasitesi ile ilgili pek şikayet duymazsınız.

Arkadaşlardan veya cd/kaset mağazalarından müzik akışı: Bluetooth 1.2

Bluetooth 1.2 yeni nesil bir bluetooth teknolojisi olduğu için kızılötesinden sonra çok popülerdi. Beşerler VCD, DVD mağazalarında müzik başına para ödeyerek telefona indirme yapıyordu. Komik görüntülerden popüler hit müziğe kadar pek çok yükleme işlemi. bluetooth 1.2 ile yapıldı. Sevdiğiniz bir görseli bluetooth ile arkadaşınızın telefonuna hızlı bir şekilde alabilir ve birebir formda gönderebilirsiniz. Daha çok multimedya aktarımlarında kullanılan bu özellik oldukça kullanışlı ve sevilmişti.

Tüm bu özellikler hatırlanırsa 6630 oyun da gündemde olacak: Efsanevi Java oyunları

5 kenarlı merkezi düğme ile oynayabilirsiniz. java oyunu Bu cihaz için çok değerliydi. Hole.io, Betrayal.io, AquaPark.io, Paper.io ve çok daha fazlası yılan oyunu Birbirinden keyifli Java oyunları bu cihazın tercih sebebi oldu. Birçok Java oyunuyla uyumlu Nokia 6630,bu konuda memnundu.

Artık selfie kavramı yoktu, ancak aparat yardımıyla görüntülü arama yapabilirdiniz.

Genel olarak Nokia 6630 Kullanıcılarının çoğu onu tercih etmedi. Bu cihazla görüntülü görüşme yapılabiliyordu ama bir aparat gerekiyordu. Harici cihazı satın alarak telefonunuzu bağlayabilir ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Nokia markasının ilk 3Gözellikli telefonlardan Nokia 6630,Görüntülü görüşme üzerine seri bir çalışma sunmaya çalışıyordu.

1 saatlik video çekimi çok dikkat çekiyor: 1.3 MP kamera

Nokia 6630 Onunla fotoğraf çekebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Tek geniş kamerası ile birçok fotoğraf çekip gönderebilirsiniz. MMS ya da bluetooth teknolojisi ile gönderebileceğiniz bu fotoğraf ve görseller oldukça küçük boyutta kaydedilmiştir. Sonuç olarak, çözünürlükleri buna bağlı olarak düşüktü. MP3, MP4 ve AAC formatlarını çalıştıran Nokia 6630,Dönemine göre oldukça güzel özelliklere sahipti.

GPRS için Class 10 şebekesini kullanan cihaz, internet hızı 384kbpskapasitesiyle hizmet veriyordu. Symbian 8.0 İşletim sistemi ile birçok oyuna ve hızlı kullanıma cevap veren cihaz, hiçbir şekilde kasma yaşamadı. Kompakt tasarımı ile birçok insanın hayatına dokunuyor Nokia 6630,Elinizden geçtiğine eminiz.

Sizler için derlediğimiz bu listeye pek çok şey sığdırabiliriz. Nokia 6630 hakkında farklı bilgiler Hazırladığımız bu liste kimileri için nostaljik anlar yaratırken, kimileri de bu cihazı ilk defa görecek. Peki sizler bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Nokia 6630 özellikleri Bizimle paylaşmak istediğiniz yorumlarınız, söylemek istedikleriniz veya anılarınız var mı? İçeriğimize katkı sağlayacak yorumlarınızı bekliyoruz.

Nokia legend’ın diğer modelleri hakkında bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz:

Pek çok efsanevi telefon Samsung tarafından yapılmıştır:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu