Haber

Pazarlık payı! DEM Partisi CHP’den İstanbul’un 3 ilçesini istiyor

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken CHP ve Dem PartisiLiderler arasındaki iki görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeler başladı. Dem PartisiCHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla İstanbul’da Esenyurt’un yanı sıra Arnavutköy ve Adalar’ı da istediği öğrenildi.

LİDERLER ARASINDA GÖRÜŞMELER YAPILDI

Dem Partisi Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti. Toplantıda iki parti, bazı illerde 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere katılacak. oy İşbirliği için ortak çalışma yapılmasına karar verildi. Heyetler arası ortak çalışma görüşmeleri de şekillenmeye başladı.

ESENYURT’UN YANINDA ADALAR VE ARNAVUTKÖY DE ANILIYOR.

DEM Partili üyeler, “Birlikte yönetmek istiyoruz. Esenyurt isminin bu kadar ön plana çıkması, gücümüzün ve oradaki iddiamızın büyüklüğünden kaynaklanıyor. Gücümüzün olduğu her yerde yönetimde olmak istiyoruz.” değerlendirme yapıyor.

CHP ile iş birliği yapılarak DEM’in iktidar olduğu yerlerde iktidara gelinmek istenirken parti kaynakları, “Sadece Esenyurt için değil birçok ilçe için de geçerli. Yetkiler dikkate alınmalı. Mesela Adalar” Arnavutköy de güçlü olduğumuz yerlerdir.” yorum yapıyor.

BAŞAK DEMİRTAŞ’A SÜRPRİZ

Öte yandan İBB adaylığı için isim açıklayıp açıklamayacaklarının merak konusu olduğu DEM Parti’de bir de Başak Demirtaş sürprizi yaşandı. Bir internet sitesinde yer alan “DEM Partisi, Başak Demirtaş’ı İstanbul’da aday gösterecek” iddialarına yorum yapan Başak Demirtaş, “Gelirse değerlendiririz” yorumunu yaptı.

DEM Partisi Kümelenme Başkan Yardımcısı Sezai Temelli, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Batı’da elbette bir aday havuzu oluşuyor. Başak Hanım’ın başvurması bizim açımızdan sevindirici. Herkesin bu havuza başvurmasını istiyoruz. Değerlendirmeyi komisyonlar ve MYK yapacak.”

hanonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu