Haber

Rıza Çalımbay: ‘Başkanımızı hatırladık, güzel bir hazırlık maçıydı’

Beşiktaş Kulübü eski başkanı Süleyman Seba anısına Sakaryaspor ile Beşiktaş arasında oynanan hazırlık maçının ardından açıklama yapan Beşiktaş Teknik Direktörü İstek Çalımbay, “Çok güzeldi, başkanımızı andık ve çok güzel bir hazırlık maçı oynadık. Taraftarların da gelmesiyle gerçekten harika bir maç oldu.” “Oldu” dedi.

Sakaryaspor ile Beşiktaş arasında, Beşiktaş Kulübü eski başkanı Süleyman Seba anısına hazırlık maçı düzenlendi. Beşiktaş’ın 2-1 galibiyetiyle sona eren maçın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay bir açıklama yaptı. Çalımbay, “Öncelikle çok güzel zamanlar geçirdiğimiz başkanım, onunla nice şampiyonluklar yaşadık. Allah rahmet eylesin. Buraya geldiğimde biz dost arayışı içindeyken yönetime söyledim. Başkanımızın anısına Sakaryaspor’la oynayalım dedik. Çok yakıştı hem liderimizi andık hem de çok güzel bir hazırlık maçı yaptık. Hatta taraftarların gelmesiyle çekilmez bir maç oldu. Özellikle İlk yarı bizim için çok değerliydi. Bundan sonra ağırlıklı olarak altyapıdaki arkadaşlarımıza baktık. Maçı kaçıran arkadaşlarımızla da oynadık. Onlar da çok iyi oynadılar. Bizim için değerliydi. Antalya’ya gidemediğimiz için böyle bir maç oynamak zorunda kaldık. Sakarya ile bunu yaptık. Her açıdan mükemmeldi. Hepsine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Bugün çok gayretliydiler, gerçekten daha formda olmaya çalışıyorlardı.”

Çalımbay, “Burada skor önemli değildi, maç kaçıran arkadaşlarımız vardı, bizim için önemli olan o arkadaşlarımızla oynadık, bütün genç arkadaşlarımıza oynattık. Bu maçtan mutlaka bir şeyler çıkaracağız,” dedi. Bu maç nedeniyle buna ihtiyaçları vardı, genç arkadaşlarımıza kapımız her zaman açık, her zaman yanımıza gelip oynayabilirler.” Gidecekler, umarım çok daha iyi olurlar. Diğer arkadaşlarımıza da baktığımızda bugün onlar da çok gayretliydiler, hatta daha iyi olmaya çalışıyorlar. Emre Can’ı ilk kez izliyorum, ilk kez maçta oynattım ve çok iyiydi, daha da iyi olacak, potansiyeli var. Biz de “Daha iyi olması için her şeyi yapacağız” dedi. – SAKARYA

haber-ulas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu