Haber

Sivas’ta obruk paniği… 15 metre ile obruğun içerisine düşmekten kurtuldu

Sivas’ta obruk paniği… 15 metre ile obruğun içerisine düşmekten kurtuldu

Sivas’ın Hafik ilçesinde oluşan 10 metre çapındaki obruk görenleri korkuttu, bir ilçe sakini ise 15 metreyle obruğa düşmekten son anda kurtuldu

SİVAS – Sivas’ın Hafik ilçesinde oluşan 10 metre çapındaki obruk görenleri korkuttu, ilçe sakinlerinden Soğancıoğlu ise 15 metreyle obruğa düşmekten son anda kurtuldu.

Sivas’ın Hafik ilçesi Çay Mahallesinde bulunan tarlada geçtiğimiz günlerde oluşan obruk görenleri korkuttu. İlçe sakinlerinden Fatih Rüştü Soğancıoğlu, hayvanlarını otlattığı sırada yaklaşık 15 metre önünde büyük bir gürültüyle çökme meydana geldi. 15 metreyle içine düşmekten son anda kurtulan Soğancıoğlu, çökme ile birlikte oluşan tozun dağılmasıyla sesin geldiği istikamete gitti. Soğancıoğlu, gördüğü görüntü karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. Yaklaşık 10 metre çapında 20 metre derinliğinde bir obruğun oluştuğunu gören Soğancıoğlu, durumu çabucak yetkililere haber verdi. Olay yerine gelen yetkililer obruk etrafına güvenlik tedbiri alarak çalışma yaptı. Yeraltı sularının çekilmesiyle oluştuğu kestirim edilen obruğun toprakla kapatılması için Hafik İlçe Özel Yönetimi tarafından çalışma başlatıldı.

“Rahatlıkla iki tırın girebileceği şekilde derin bir obruk oluştu”

Fatih Rüştü Soğancıoğlu, rahatlıkla iki tırın girebileceği formda derin bir obruğun oluştuğunu söz ederek, ” Birden teğe bir gürültü oldu güya denize bir kaya kesiminin düştüğü üzere. Hayvanlar o orta korkarak geri kaçtı. Panik yaptılar. Tabi ben huzursuz olarak geldim, etraf toz duman. Rahatlıkla iki tırın girebileceği halde derin bir obruk oluşmuş. 10’a 20 iddiası derinlikte. Bu halde bir çöküntü oldu. Bunu çabucak yetkililere bildirdim. Geldiler ölçtüler biçtiler. Şuan da burayı doldurmaya çalışıyorlar. Neyden kaynaklı; taban suyumu, bataklık mı bilinçsiz sulamamı ona yorum yapamıyorum. 15 metre önümde çöküntü oluştu. Hayvanlarım ile bir arada ben bunun içinde kalabilirdim. Bunun içinde düşüldüğü vakit aslında kimsenin bulma bahtı yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu