Haber

Son Dakika: 2023 MSÜ sınav sonuçları açıklandı!

FLAŞ HABER: MSÜ sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Adaylık Sınavı (MSU) Sonuçları açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Sınavı 02.04.2023 tarihinde tamamlandı.

77 ilde ve 98 sınav merkezinde yapılan sınavda adaylara Türkçe testinden 40, temel matematik testinden 40, sosyal bilgiler testinden 20 ve fen bilimlerinden 20 soru olmak üzere toplam 120 soru, ve cevaplamaları için 165 dakika verildi.

MSÜ sonuçları 27 Nisan 2023 tarihinde erişime açıldı. Adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​internet sitesi ve ÖSYM taşınabilir uygulaması üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile MSÜ sınav sonuçlarını sorgulayabilecek.

ÖSYM MSU SINAV SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Sonuçlar adaylara gönderilmeyecektir. İnternet sitesinde ilan edilen sonuç bilgisi adayların kararındadır.

MSU TABAN PUANI 2023 AÇIKLANMIŞ MI?

Milli Savunma Üniversitesi’nin 2023 taban ve taban puanları o yılki yerleştirme süreçlerinden sonra belli oluyor. Öğrenciler tercih dönemlerinde bir önceki yılın satın alma puanlarını dikkate alarak tercihlerini şekillendirirler. 2023 MSU taban puanları listesi yayınlandığında haberimiz güncellenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu