Haber

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu’ndan 10 Kasım mesajı

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ağaoğlu mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortamızdan ayrılışının 84. yılında rahmetle, şükranla ve hürmetle andığını belirtti.

“10 Kasım tarihinin Türk milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değildir.” tabirlerini kullanan Ağaoğlu, “Bugün aynı zamanda Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür.” değerlendirmesinde bulundu.

Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Bugün bizlere düşen en büyük görev Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır.”

Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde derin bir özlemle andığını belirten Ağaoğlu, “Trabzonspor Kulübü olarak Cumhuriyet’i daha âlâ bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu his ve kanılar ile bir arada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir sefer daha minnet ve hasretle anıyoruz. Sonsuz hasretinle ebediyen izindeyiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu