Teknoloji

WWDC 2024’te yeni Apple donanımları gelecek mi?

Apple’ın merakle beklenen WWDC 2024 etkinliği önümüzdeki hafta başlıyor. Ancak görünüşe göre etkinliği heyecanla bekleyen tüketiciler, en azından donanım konusunda hayal kırıklığına uğrayacak. Zira Bloomberg’ten Mark Gurman etkinlikte yeni bir ürün duyurusu yapılmayacağını söylüyor.

Power On bülteninde fikrini açıklayan Mark Gurman, Apple’ın WWDC etkinliğinde duyurulması planlanan bir donanım olmadığını bildiriyor. Önceki WWDC sunumlarında yeni Mac Studio, 15 inç MacBook Air, Mac Pro ve Apple Vision Pro’yu tanıtan Apple, bu yıl sadece iOS 18, iPadOS 18 ve macOS 15 için birkaç yapay zeka duyurusu yapacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, WWDC 2024’te duyurulmasa da, 1 yıl içerisinde ya da hemen sonrasında piyasaya sürülebilecek bazı Apple ürünlerinin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bazı ipuçlarına sahibiz.

4. nesil Apple TV

İlk olarak 2024’ün ilk yarısında piyasaya sürüleceği söylenen 4. nesil Apple TV modeli henüz ortada yok. Bu da şirketin cihazın daha güçlü bir versiyonunu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülebileceği anlamına geliyor. Cihazın sahip olacağı yeni özellikler ise bilinmiyor.

Yeni Mac Pro

2024 yılında başka bir M3 Mac modeli beklenmediğinden, Mac Studio’nun M4 Ultra işlemcili yeni versiyonu 2025 yılının ortalarında piyasaya sürülebilir.

M4 MacBook Pro

Yeni Mac Pro’nun yeni bir versiyonunun 2025’in sonlarına kadar çıkması beklenmiyor. Bloomberg’den Mark Gurman daha önce Apple’ın yeni bir tasarım üzerinde çalıştığını bildirmişti, ancak bunun tamamen yenilenmiş bir nesil olup olmayacağı belli değil.

M4 MacBook Air

Yeni M3 MacBook Air modelleri 2024’ün başlarında piyasaya sürüldü, ancak bunları hızla M4 iPad Pro duyurusu izledi, bu nedenle Apple, MacBook Air’i 2025’in ilk yarısına kadar güncellemeyecek.

AirTag 2

Bu yıl yeni bir AirTag duyurulması beklenirken, söylentiler cihazın 2025’in ortalarında piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

korkut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu