Haber

YSK Başkanı Ahmet Yener: Bu seçimde sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için seçimin erken sonuçlanacağını düşünüyoruz.

YSK Başkanı Ahmet Yener, Ankara’da oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bu seçimde sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için seçimin erken sonuçlanacağını düşünüyoruz.”

YSK Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turu için Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Arjantin İlköğretim Okulu’ndaki 4234 numaralı sandıkta oy kullandı. Yener, çıkarken, “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi için 2. tur oylama yapıyoruz. Hem yurt içi hem de yurt dışında yapılacak seçimlere birinci celsede olduğu gibi 2. turda da vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Hayırlı olsun. Adaylarımıza hayırlı olsun. Şu ana kadar seçimlerimiz sorunsuz devam ediyor. Türk milletine tekrar başarılar diliyorum” dedi.

14 Mayıs’ta yapılan seçimlere 4 cumhurbaşkanı adayı ve 24 siyasi partinin katıldığını hatırlatan Yener, “Bu seçimde sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için seçimin erken sonuçlanacağını düşünüyoruz. Yayın yasağının ne zaman kalkacağını kurul değerlendirecek. 17.00’den sonra kaldırılır. Yasak daha erken kalkarsa, televizyon kanallarının haber ajanslarının daha erken bir saatte haber vermesine izin verilirse sizlerle paylaşılacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu