Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Zonguldak’ta konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, 6’lı masayı eleştirerek, “Ortada bir tarafında belirsizlik, istikrarsızlık ve kaos vadeden altılı masa vardır. Diğer tarafta umut, güven vadeden, istikrar ortaya koyan bir yapı vardır.” dedi.

Dağ, partisince Zonguldak’ta bir otelde düzenlenen “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, kentte olmaktan memnunluk duyduğunu söyledi.

Suriye’nin kuzeyinde, sınırlarında bir terör devleti oluşturmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini her ortamda dile getirdiklerini belirten Dağ, Pençe-Kılıç operasyonuyla buradaki ilk adımın atıldığını vurguladı.

Dağ, CHP’nin bu bahisteki tavrını eleştirerek, “Neredeyse çok basit konularda dahi açıklama üstüne açıklama yapan, borsadaki artıştan rahatsız olup bundan dolayı açıklama yapan ya da dolar kurunun sabit kalmasının sebepleri üzerinden uzun açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı ve sözcülerinin, bu yapılan operasyona yönelik hiçbir açıklama yapmadıklarını, yapılan bazı açıklamaların da çok cılız noktada olduğunu ne yazık ki görmüş olduk.” dedi.

Hem 2015 hem 2018 seçim beyannamelerinde CHP’nin terörle etkin mücadele yapacağını, Suriye’nin kuzeyinde bulunan bölgede de terörle ilgili olarak aktif gayret yapacağını söz ettiğini söyleyen Dağ, “2023 seçim beyannamesinde bunu ortaya koyma durumları söz konusu olacak mı?” diye sordu.

“Terörle mücadele ülkenin topyekun, bir arada olması gereken süreçtir”

Dağ, bunun son devirde ortaya çıkan bir tablo olmadığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Ne yazık ki hem PYD terör örgütünü terör örgütü görmeme noktasındaki hareketleri, birebir vakitte Suriye’nin kuzeyiyle alakalı ülkemize gelebilecek terör hadiseleriyle ilgili tezkereye ‘hayır’ oyu vermiş olmaları, bunların hepsi açıkçası burada CHP’nin bu noktadaki duruşunu gösteriyor. Terörle çaba konusu yeni bir mevzu değil, 40-45 yıldır ülkemiz bununla uğraşıyor. Terörle gayret ülkenin topyekun, bir ortada olması gereken süreçtir. Terörle gayrette, CHP içinde vatansever beşerler olduğunu, bu hususta uğraşın yanında olan beşerler bulunduğunu pek güzel biliyoruz. Kılıçdaroğlu CHP’si ne yazık ki bu yoldan önemli manada uzaklaşmış vaziyettedir.”

“Milletimiz yeniden istikrardan, umuttan, gelecekten tarafa tercihini belirleyecektir”

Seçimlere giderken Cumhur İttifakı olarak cumhurbaşkanı adaylarının belli olduğunu anlatan Dağ, “Altılı masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kamuoyunda bir tartışma yürümektedir ancak AK Parti olarak bizim o taraftaki cumhurbaşkanı adayının kimin olacağı konusunda temelli olarak bir takibimiz kelam konusu değildir.” dedi.

Dağ, ortada iki tane gemi olduğunu, bu gemilerden birisinin rotasının net olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir tarafta kaptan aşikardır, kaptan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Öbür tarafta kaptanın da ne olduğu belirli değildir. Ortada bir tarafında belirsizlik, istikrarsızlık ve kaos vadeden altılı masa vardır. Öbür tarafta umut, inanç vadeden, istikrar ortaya koyan bir yapı vardır. İnşallah 2023 haziranda yapılacak seçimlerde milletimiz bugüne kadar olduğu üzere bu seçimlerde de tekrar istikrardan, umuttan, gelecekten tarafa tercihini belirleyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu