Haber

Akşener: Kılıçdaroğlu HDP ile görüşebilir ama taleplerini asla masaya getiremez

UYGUN Parti lideri Meral Akşener, Habertürk canlı yayınında Fatih Altay’ın sorularını yanıtladı. Gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Akşener, HDP ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“HDP MASADA DEĞİL”

HDP’nin 6’ncı Masada olmadığını vurgulayan Akşener, “Birçok kez iddia edildiği gibi o masada HDP yok. Mithat Hoca’ya göre onlar da kabul ediyor. Zaman zaman farklı açıklamalar yapıldı. HDP yöneticilerinden, “Sistemin ateşine odun atıyor dedim. Bu sağduyunun devam etmesi ve derinleşmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“CHP, HDP İLE PAZARLIK YAPABİLİR AMA İSTEKLERİNİ MASAYA TAŞIYAMAZ”

Kılıçdaroğlu’nun HDP ile olası bir görüşmeyi saygıyla karşılayacağını belirten Akşener, “Bakanlık gibi alışveriş olmaz. Diyalog başka bir şey, CHP derdim, anlardım. Aldatmacaya karşıyım.” iş, ben dürüstlük ve açıklık yanlısıyım. CHP, HDP ile görüşebilir, bu açıktır ama HDP’nin taleplerini bizim bulunduğumuz masaya asla getiremezler” dedi.

HDP KILIÇDAROĞLU’NA DAVET

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Millet İttifakı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak açıklamasının ardından CHP genel başkanına davette bulundu. Sancar, “Kılıçdaroğlu Bey’in adaylığını tebrik ederim, kendisiyle genel merkezimizde görüşmek üzere ziyaretini bekliyoruz. Amacımız demokrasi, adalet ve özgürlük. Biz esas olarak ilkeleri konuşmak istiyoruz. Yapılması gerekenleri konuşacağız.” acilen yapılmalıdır. Pazarlık, bakanlık tartışması, tartışma gündemimizde yok. Esas mesele, Türkiye’de toplumun çoğunluğunun iradesi olduğuna inandığımız demokratik değişime yol açacak bir uzlaşmaya varmaktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu