Haber

Deprem bölgesinde veterinerlik uygulamalarında esneklik

Depremlerde zarar gören veteriner muayenehaneleri ve polikliniklerin uyması gereken bazı teknik kurallar 6 Şubat 2024 tarihine kadar aranmayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Veteriner Hekimlik Uygulama ve Poliklinik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, veteriner hekimler tarafından açılan veya açılacak muayenehane ve polikliniklerin gerektirdiği asgari teknik, hijyen ve sağlık koşulları ile bu yerlerin açılması, çalıştırılması ve denetlenmesine ilişkin usul ve esasları kapsar.

Deprem nedeniyle afet bölgesi ilan edilen yerlerdeki veteriner klinikleri ve polikliniklere ilişkin yönetmeliğe geçici bir madde eklendi.

Buna göre, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle afet bölgesi ilan edilen yerlerde hasar gören ruhsatlı veteriner hekim muayenehaneleri veya polikliniklerde 6 Şubat 2024 tarihine kadar belirli asgari ve teknik şartlar aranmayacak.

Bu kapsamda muayenehane ve poliklinik bölümleri için belirlenen hekim, muayene ve ekipman odalarının sayı ve büyüklük kriterleri aranmayacak.

Yönetmelik 6 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girdi.

sarikaya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu