Teknoloji

Dead Space Yeniden Yapımının İlk 18 Dakikası Ortaya Çıktı

Yeni yılın ilk büyük bombasıyla tanışmak için yola çıktık. Büyük ölçüde orijinalliğine sadık kalınarak geliştirilen Dead Space Remake’in PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkış tarihi 27 Ocak 2023 saptanmıştır. Youtube kanalındaki yeni video ile yapımın açılış bölümünü tekrar gösterdi.

Dead Space Remake’in Yeni Görünümünü Kaçırmayın

Önce IGN Program kapsamında yayınlanan ve PC’de 4K 60 FPS olarak kaydedilen görüntüde, mürettebatın USG Ishimura gemisine ulaştığına tanık oluyoruz. Oldukça sıkıntılı geçen bu yolculuktan sonra Necromorph yaratıklar tarafından katledildikleri sahneyi görmek elbette mümkün. Elbette Gunner Wright’ın seslendirdiği Isaac Clarke’ın sesini de duyabiliyoruz.

Bunların dışında yeni aydınlatmalar, detaylı görünümler ve acımasız dövüşler görebiliriz. Tanıdık atmosferin korunmuş olması ve şimdi çok daha iyi görünmesi heyecan verici değil.

Bizi yeniden USG Ishimura gemisine götürecek olan yeniden yapım Dead Space, Frostbite motorunun gücüyle bu bağlamda gerçeğe çok daha yakın, çok daha karanlık ve çok daha ürkütücü görünecek. Ayrıca 2. ve 3. oyunla ilgili bazı kurgu içerikler, bazı mekanikler ve animasyonların aktarımı ile gelişmiş bir deneyim sağlayacaktır. Tabi bunu yaşamamız için en az 1000 TL vermemiz gerekecek.

Dead Space Yeniden Yapım Konusu

Hikaye olarak USG Ishimura gemisinde geçen Dead Space oyununda sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü üstleniyoruz. Görevimiz, mürettebatı öldürülen ve Necromorph adlı bir yaratık türü tarafından enfekte olan devasa bir gemiyi tamir etmektir. Ancak karakterimizin partneri Nicole kayıptır. Biz Isaac, araçlarımız ve mühendislik becerilerimizle onarım işini yapmak için yola çıkacağız. Elbette akıl sağlığımızı korumaya, hayatta kalmaya ve USG Ishimura’nın gizemini çözmeye çalışacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu