Haber

Gelecek Partisi’nden Ümit Özdağ-Kılıçdaroğlu açıklaması: Seçimi kazanamadık yeter

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı Habertürk TV’nin canlı yayınında, ittifak ortağı Ümit Özdağ’ın… “Kazansaydık üç bakanlığı ve MİT’i alırdık”ilk kez konuştu.

“İki kişinin onuruna sunulan bir meseledir.”diyerek açıklamaları yalanlayamayan Kılıçdaroğlu, “Aramızda özel bir protokol var. Bunu paylaşmanın etikliği konusunda yorum yapmak istemiyorum.”ifadeleri kullandı.

“Seçimi kazanamadığımız için mutluyum”

Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasındaki gizli protokolün ortaya çıkmasının ardından ittifakın diğer üyelerinden Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Özdağ’ı Türkiye karşıtı skandallarıyla tanınan Hollandalı ırkçı siyasetçi Geert Wilders’a benzetti.

Özcan, Halk TV’ye yaptığı açıklamada, “Görmek istediğimiz İçişleri Bakanlığı yerli Wilders modeli miydi? Ne yazık ki kazanamadık.”söz konusu.

Özcan’ın açıklamaları şöyle:

“Üzgünüm, kim olursanız olun! Yerli bir Wilders olarak böyle bir bakış açısına sahip olacağım. Politikalarımızı şeffaf olmayan yollarla bir siyasetçi ile ortadan kaldıramazsınız, böyle bir hakkınız yok.

Süleyman Soylu’nun yaklaşımından kurtulmak isterken bu ülke Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı’na gidecekse tüm kalbimle söylüyorum: Kazanamadığımız doğrudur. Home Office Yerli bir Wilders modeli Home Office mi görmek istiyoruz? Bunlar benim görüşlerim.”

duzkoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu