Haber

İsrail Dışişleri Bakanı Gana ile İlişkileri Tartıştı

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Gana Devlet Başkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo ve Gana Dışişleri ve Bölgesel Entegrasyon Bakanı Shirley Ayorkor Botchwey ile ikili ve ekonomik ilişkileri görüştü.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Cohen dün gittiği Gana’da mevkidaşı Botchwey ve Cumhurbaşkanı Akufo-Addo ile bir araya geldi.

Görüşmelerde İsrail’in Afrika Birliği’ndeki konumunu güçlendirme potansiyeli ve Gana’nın şu anda geçici üyesi olduğu BM Güvenlik Konseyi üyeliği nedeniyle önemli rolü ele alındı.

Görüşmede İsrail ile Afrika arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin İsrail’in uluslararası konumunu iyileştireceğini, İsrail ekonomisini güçlendireceğini ve kıtanın zorluklarıyla başa çıkmasına yardımcı olacağını söyleyen Cohen, Gana’nın uluslararası arenada önemli bir ülke olduğunu, İsrail’in bir üyesi olduğunu sözlerine ekledi. Güvenlik Konseyi ve Afrika Birliği’nde etkili bir oyuncu. etken olduğunu söyledi.

Gana Devlet Başkanı Akufo-Addo da Gana’nın İsrail’in her zaman dostu olacağını ve Afrika Birliği’ndeki gözlemci ülke konumunu destekleyeceğini söyledi.

Akufo-Addo, İsrail şirketlerinin Gana’daki faaliyetlerini memnuniyetle karşıladığını belirterek, her iki ülke yararına ülkeler arasında daha fazla iş birliğini teşvik etmeye devam edeceklerini ifade etti.

İsrail ve Gana arasındaki ilk ortak ekonomik forum başladı

Öte yandan dün gece İsrail ile Gana’nın ortasında ilk ortak ekonomi forumunu açan Cohen, iki ülke arasındaki ticaret potansiyelinin çok büyük olduğunu ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artırılması için önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

haber-birecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu