Teknoloji

Microsoft’tan Internet Explorer 11 için sürpriz açıklama geldi

Microsoft, Ağustos 2020’de Internet Explorer 11’i (IE11) web tabanlı hizmetlerinden kaldırmaya başladı. Çünkü IE11 desteğini tamamen kesmek istiyordu. Bir yıl sonra şirket, IE11’in kullanımdan kaldırılma tarihini de açıkladı. İki ay sonra, resmi olarak Internet Explorer 11’in kullanımdan kaldırıldığını duyurdu.

Bu yılın Şubat ayında, Internet Explorer bir Edge güncellemesiyle Windows 10’da kalıcı olarak devre dışı bırakıldı. Şirket, kuruluşların IE11’in kullanıcı arayüzünü ve IE logosu gibi diğer görsel öğeleri kaldırma zamanlamasını nasıl daha iyi kontrol edebileceğini ayrıntılarıyla anlatan bir kılavuz yayınladı. Ayrıca, Windows Update ile bu öğelerin nasıl devre dışı bırakılacağı da açıklanmıştır.

Şimdi, şirket planlarında büyük bir değişiklik duyurdu. Microsoft, IE11’in masaüstü sürümünün “Sıkça Sorulan Sorular” öğelerini güncelledi; Windows Update’in Başlat menüsündeki ve görev çubuğundaki IE11 simgeleri gibi görsel referansları ve bu tür öğeleri kaldırmayacağını söyledi.

İstisnai senaryolarda, IE11 Edge tarafından erişilebilir durumda kalacaktır. Microsoft, bu kararı müşteri geri bildirimlerine dayanarak verdiğini belirtiyor.

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu