Haber

Nihat Güler: “Deprem bölgelerinde sporun rehabilitasyon ve tedavi edici gücüne acil ihtiyaç var”

Tüm SporPatron İşadamları Sendikası Başkanı Nihat Güler, deprem bölgelerinde sporun iyileştirici ve tedavi edici gücüne ihtiyaç olduğunu söyledi.

Tüm Spor İşletmeleri Patronları Birliği Lideri Nihat Güler, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen 11 ilde sporun tedavi ve rehabilitasyon gücünden faydalanılması gerektiğine dikkat çekti. Önder Güler, deprem bölgelerinde çadırların, konteyner kentlerde ise spor aktivite çadırlarının bir an önce kurulması gerektiğini belirterek, sporun faydaları arasında güzelleştirme gücü, terapi gücü ve rehabilitasyon gücü gibi değerli faydaları olduğunu söyledi. Özellikle çocuklara yönelik spor faaliyetlerine acilen başlanması gerektiğini belirten Güler, “Sporun yumuşatıcı gücü dünyada daha önce afetlerde ve büyük yıkımlarda kullanılmıştır. Spor aktivite çadırları bir an önce devreye sokulmalıdır. Gençlik ve Spor Bakanlığı Sayın Bakanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.Spor federasyonları aracılığıyla sarsıntı bölgelerinde acil spor aktivite çadırları kurarak ve çocuklara spor yaptırarak çocukların travmalarını daha çabuk atlatmalarını Bakanımızdan rica ediyoruz. .”

Nihat Güler, deprem bölgesindeki spor salonlarının hasar tespiti ve yeniden açılması ile işletme sahipleri ve antrenörlerin normalleşme sürecini yürüterek maddi ve manevi desteğin önemine değindi.

Deprem bölgelerinde yapılacak yeni şehir planlarında spor tesislerine özel önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Nihat Güler, “Doğal afetlerde spor salonları ve spor alanlarının doğal depremler için sığınak olarak kullanıldığını gördük. sayısını ve metrekareyi artırmak.” – İSTANBUL

mahmudiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu